Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Тирса: види, застосування
Ідеальне виробництво – це те, яке функціонує безвідходно. Іншими словами, весь вихідний матеріал використовується на всі 100 %. На практиці подібне неможливо, на кожному виробництві обов'язково присутні побічні «продукти», що вимагають утилізації. Деревообробні компанії не становлять винятку.
Для підвищення ефективності виробничого процесу, для підвищення доходів слід знайти можливість застосування, максимального використання цих побічних «продуктів». У даній статті мова піде про те, які існують види, і де можна застосувати відходи деревного виробництва, а саме тирсу.
Взаємовигода
Друге життя, на перший погляд непотрібної вторинної сировини, а саме відходів деревообробного виробництва, взаємовигідне. Продавець, в нашому випадку комбінат по обробці деревини, отримує подвійну вигоду:
1. Відпадає необхідність утилізації тирси, що істотно заощаджує бюджет виробництва.
2. Виникає можливість додаткового заробітку від продажу деревної тирси.
Покупцем тирси може виступати як велике виробництво, так і звичайні приватники. Від покупки деревних відходів також велика вигода. Адже за низькою ціною можна придбати тверде паливо, відмінна сировина для виробництва, наприклад, меблів або для використання в дачному, садово-городньому господарстві.
Види деревних відходів
Все те, що залишається невикористаним після основного процесу обробки деревини відноситься до відходів деревного виробництва. У цей список можна включити наступне:
- Деревні обрізки різного розміру, різної форми.
- Суччя.
- Тирса.
- Стружка.
Класифікація зазначених відходів проводиться згідно з нормами Гостів і технічним умовам.
Деревну вторинну сировину поділяють за категоріями, відштовхуючись від сфер, галузей застосування того чи іншого виду:
1. Деревні відходи дрібного розміру (дрібнорозмірні). Сюди відноситься тирса, стружка. Допускається їх застосування у багатьох, самих різних областях діяльності людини. Затребувані не тільки за універсальність використання, але і за приємну, низьку вартість, доступність.
2. Деревні відходи великого розміру (великорозмірні). До зазначеної категорії належать порівняно з дрібнорозмірними більш дорогі кускові відходи, такі як рейки, обапіл, обрізки дерева після розпилу цілісної ділової деревини. Є можливість застосовувати їх для виготовлення складових будматеріалів, а також в процесі різних будівельних робіт.
Сфери застосування тирси
Хороший, не марнотратний господар обов'язково постарається знайти застосування всьому, що є, провадиться в його володіннях. Легковажний чоловік назве це скупердяйством, жадібністю, насправді це просто раціональний, розумний підхід до ведення господарства.
Помилково думати, що деревні відходи згодяться хіба що для топки печі. Сфера застосування тирси досить широка:
- Натуральне тверде паливо. У зазначених цілях зручніше використовувати тирсу в пресованому вигляді. Спочатку її сушать, потім пресують. Так її легко транспортувати і використовувати в твердопаливних котлах.
- Сад, город. Тирса є дешевим і разом з тим цінним добривом. Вона значно покращує якість грунту. Також тирсу використовують в якості мульчі. Вона зменшує випаровування вологи з грунту, позитивно позначається на рості, розвитку рослин. Садівники цінують тирсу за те, що вона уповільнює ріст бур'янів, перешкоджає розмиванню ґрунту, а також захищає від перепаду температур (заморозки, сильна спека).
- Вирощування грибів. Ті, хто займається вирощуванням грибів у домашніх умовах, як для власних потреб, так і для реалізації, знають, наскільки незамінна в їх справі тирса. На зазначеному деревному матеріалі прекрасно ростуть такі гриби, як всім відомі печериці, гливи і т. п.
- Виробництво деревостружкових плит. Постійними оптовими покупцями деревних відходів є виробники ДСП, МДФ, ДВП. Зазначені види деревостружкових плит широко використовують не тільки будівельники, але і на меблевих фабриках.
- Целюлозно-паперове виробництво. Папір, картон виготовляються з деревної тирси. Використовуючи зазначені відходи деревообробної промисловості, ми сприяємо збереженню лісових насаджень.
Корисні властивості тирси
Дивно, але тирса володіє багатьма корисними властивостями. Переваги тирси, викладені нижче, дають можливість використовувати вказаний матеріал і промислових, і в побутових, домашніх умовах.
Головні плюси деревних відходів:
1. Легкість, низька щільність. «Повітряна» тирса відмінно підійде в якості наповнювача коробок при упаковці з подальшим перевезенням крихких предметів.
2. Низька теплопровідність. Якщо потрібно недороге, малобюджетне утеплення об'єктів, суха тирса з-за своєї високої теплоізоляційної здатності по праву вважається ідеальним варіантом.
3. Вологопоглинальні якості. Наповнювач для кліток, підстилка для вольєрів, приміщень з домашніми тваринами у вигляді тирси завдяки відмінній вологопоглинаючій властивості ефективно використовується в сільському господарстві і в будинках, де люблять декоративних вихованців, наприклад, щурів, хом'яків, морських свинок. Для цих же цілей використовується тирса в зоопарках, на фермах, стайнях.
4. Низька ціна. Велика популярність, затребуваність деревних відходів пояснюється їх дешевизною. Цей універсальний матеріал доступний різним верствам населення з різним рівнем доходу.
Якщо вам знадобилися тирса, неважливо, з якою метою, купити її в будь-якій кількості, безпосередньо від виробника, з швидкою доставкою по Україні можна тут. Якість відмінна, конкурентоспроможна ціна.
Коментарі