Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Пошук
-
Ремонт Бензопили Husqvarna 120 IIRead more
-
Дерев'яні лавки для дачі своїми рукамиРозділ: Будівництво12645 переглядів 0 ЛайківRead more
Без дерев'яної лавки на дачі ніяк не обійтися. Найбільш підходящим матеріалом для її виготовлення вважається...
-
Деревне паливо для копченняРозділ: Дрова, пелети8621 переглядів 0 ЛайківRead more
У цій статті Wood.ua розповість, які існують види деревного палива і про способи його підготовки для копчення. Також...
-
Як вибрати дерев'яний стіл?Розділ: Будівництво6013 переглядів 0 ЛайківRead more
Не знаєте, як вибрати дерев'яний стіл? У цій статті Wood.ua розповість, яку краще використовувати деревину для...
-
Дубова деревина: особливості, перевагиРозділ: Дрова, пелети11059 переглядів 0 ЛайківRead more
Майстри в усі часи захоплювалися дивовижними властивостями дубової деревини. У цей період це один з найбільш цінних...
-
Тирса: види, застосуванняРозділ: Дрова, пелети14561 переглядів 0 ЛайківВсе те, що залишається невикористаним після основного процесу обробки деревини відноситься до відходів деревного...Read more
-
Деревна тріска: опис, види, сфери застосуванняРозділ: Дрова, пелети12817 переглядів 0 ЛайківУ цій статті Wood.ua розповість, що собою являє деревна тріска, які існують види тріски і як можна використовувати...Read more
-
Дерев'яні лавки для дачі своїми рукамиРозділ: Будівництво12645 переглядів 0 ЛайківБез дерев'яної лавки на дачі ніяк не обійтися. Найбільш підходящим матеріалом для її виготовлення вважається...Read more
-
Дерев'яні паркани: види, особливості, плюси і мінусиРозділ: Будівництво11750 переглядів 0 ЛайківДерев'яні паркани - це екологічність, натуральність і стильність. При бажанні, при наявності смаку у господаря...Read more
-
Дубова деревина: особливості, перевагиРозділ: Дрова, пелети11059 переглядів 0 ЛайківМайстри в усі часи захоплювалися дивовижними властивостями дубової деревини. У цей період це один з найбільш цінних...Read more
Деревна тріска: опис, види, сфери застосування
Всім, хто якось пов'язаний із заготівлею лісоматеріалів, знайомо, яка величезна кількість відходів утворюється в процесі. Сюди відносяться гілки дерев, пні, сучки, обапіл, тирса та інша некондиційна частина деревини.
Найпростіше, здавалося б непотрібне спалити, але прибутку від цього досягти неможливо. Існує дуже ефективний спосіб і від деревних відходів позбутися, і отримати дохід. Мова йде про переробку некондиційної деревини, в результаті якої отримуємо тріску.
У цій статті Wood.ua розповість, що собою являє деревна тріска, які існують види тріски і в яких сферах можна використовувати зазначений матеріал.
Виробництво тріски
Тріска створюється в процесі переробки відходів деревообробних підприємств. Технологія виготовлення досить проста. Сам процес складається з двох етапів:
1. Підготовчі роботи – сортування сировини і сушка.
2. Дроблення.
Дроблення проводиться із застосуванням подрібнювачів тріски. Дробарки бувають однодискові, молоткові і барабанні. Щоб отримати тріску потрібного розміру, сировину потрібно відкалібрувати, в таких випадках застосовують барабанні дробарки.
Виробництво тріски, не дивлячись на її простоту, вважається рентабельним і приносить чималий постійний прибуток. На великих деревообробних підприємствах тріску виготовляють з допомогою великих тріскоподрібнюючих машин, які здатні за короткий час перетворити великий обсяг деревних відходів в цінний затребуваний продукт.
Види деревної тріски
Деревна тріска являє собою частинки різних розмірів. В залежності від того, яких розмірів ці частинки, від їх складу та однорідності розрізняють наступні види тріски:
1. Паливна.
2. Технологічна.
3. Зелена.
4. Декоративна (натуральна і кольорова).
Зелена тріска характерна домішкою кори, листя і хвої. Вона придатна для мульчування грунту.
Технологічна тріска представляє різні види з певними вимогами щодо використання: тріска для виготовлення деревних плит, для виробництва целюлози, для копчення продуктів та інші види.
Найбільш затребуваною на внутрішньому і зовнішньому ринку вважається паливна тріска. Цей вид використовується в якості палива для твердопаливних котлів, а також на невеликих ТЕЦ, поступово приходячи на зміну вугілля і газу.
Тріска, як паливо, не залишає золи, що позитивно діє на термін служби опалювальних котлів. Даний матеріал є найдешевшим в перерахунку, скільки потрібно заплатити за опалення приватного будинку з твердопаливним котлом.
Деревна зола як паливо використовується в газогенераторних установках. Газогенератори, що працюють на відходах деревини, дуже економічні. Крім того, деревна тріска – чудове паливо для переносної печі невеликого розміру і самоварів. Купити паливну тріску з соснової деревини за низькою ціною, з доставкою прямо від виробника можна тут.
Декоративна тріска служить прикрасою ділянки. Її цінують ландшафтні дизайнери. З пофарбованої тріски можна створювати різні композиції, малюнки, штучні струмочки.
Сфери застосування
Деревна тріска має широку область застосування. Її можна ефективно використовувати як:
1. Сировина для виготовлення меблів.
2. Мульчування.
3. Сировина для будівельної галузі – виготовлення щепоцементних плит.
4. Паливний матеріал (брикети для опалення, деревні гранули, пелети).
5. Копчення (ковбас, риби, сиру, м'ясних продуктів...) правильно підібраною тріскою по породі і за розміром. На смак і запах вихідного продукту діє термічна обробка і вплив диму прогорілих смол.
6. Настоювання алкогольних напоїв.
7. Виробництво арболіту.
8. Декоративне оформлення газонів.
Якщо під час виробництва деревної тріски застосовувати фарбувальну установку, то можна отримати декоративну тріску, яку використовують для ландшафтного дизайну.
Варто відзначити популярність ще одного виду відходів деревного виробництва – тирса. Читайте докладніше про види тирси і про можливості її застосування тут.
Плюси і мінуси тріски
Деревна тріска, як інші будівельні матеріали, має свої переваги і недоліки. До очевидних плюсів тріски відносяться:
1. Екологічна чистота.
2. Доступність – багато регіонів володіють сировинною базою для вироблення продукту.
3. Низька вартість.
4. Легка утилізація.
5. Низький відсоток зольності.
6. Відмінні естетичні якості.
7. Рішення проблем з утилізацією відходів на деревообробних підприємствах.
8. Невпинне, практично безвідходне виробництво.
До мінусів деревної тріски відносяться: підвищена вологість, яка вимагає обов'язкового просушування, щоб не допустити гниття, проблема зі збереженням, схильність до займання.
Ні один з перерахованих недоліків не виключає деревну тріску зі списку найбільш перспективних матеріалів для опалення приміщень, садівництва і сировини для різних галузей виробництва.
Цікаві статті
-
Дрова для лазні
Розділ: Дрова, пелети25/01/20204044 переглядів 0 LikedВід дров залежить якість пара в лазні, а пар, як відомо, є головним джерелом і здоров'я, і радості від відвідин...Read more
-
Антисептики для дерева: опис, види, переваги
Розділ: Дрова, пелети20/04/20207789 переглядів 0 LikedДля того щоб захистити деревину і зробити більш довговічною, її обробляють спеціальними розчинами. Wood.ua...Read more
-
Тирса: види, застосування
Розділ: Дрова, пелети10/05/202014561 переглядів 0 LikedВсе те, що залишається невикористаним після основного процесу обробки деревини відноситься до відходів деревного...Read more
-
Пелети (деревні відходи): опис, виробництво, переваги
Розділ: Дрова, пелети12/07/20206000 переглядів 0 LikedДеревні пелети стають все більш популярними. У цій статті Wood.ua розповість про головні переваги пелет, сфери їх...Read more
-
Дубова деревина: особливості, переваги
Розділ: Дрова, пелети17/07/202011059 переглядів 0 LikedМайстри в усі часи захоплювалися дивовижними властивостями дубової деревини. У цей період це один з найбільш цінних...Read more
Коментарі