Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Дерев'яні лавки для дачі своїми руками
Власник дачі знає, що відпочити вдень так само необхідно, як і поринути в нічний сон. Посидіти в затінку після роботи на городі, насолоджуючись атмосферою теплого вечора, природою, плодами своєї праці... Без дерев'яної лавки в даному випадку ніяк не обійтися.
Лавка для саду може стати прикрасою дачної ділянки, особливо, якщо зробити її своїми руками. Найоптимальнішим матеріалом для виготовлення даного предмету меблів з давніх часів вважається деревина. Вона легко піддається обробці, з нею справляються навіть майстри без досвіду. Про те, якими повинні бути дерев'яні лавки для дачі і як їх самостійно змайструвати розповість у цій статті Wood.ua.
Застосування виробів
Застосування дерев'яної лавки має широке поширення. Це дачна ділянка, специфічні потреби людини, побутові умови. Найактуальніша садова лавка для дачі, її основні призначення такі:
• Дерев'яна лавка парадна, яку ставлять біля входу в будинок.
• Для спортивних потреб – лавка повинна бути без спинки, вона застосовується в основному для занять з гантелями.
• Обідня – місцем розміщення даного предмету меблів є територія біля мангала, тераса або інші місця, де сім'я любить приймати їжу на відкритому повітрі. Такі лавки підійдуть для облаштування садової альтанки. Як спорудити дерев'яну альтанку для саду своїми руками читайте тут.
• Городня – головним призначенням лавки є забезпечення дачникам тимчасового відпочинку під час робіт на ділянці. Встановлюються такі лавочки, які зазвичай споруджуються без спинки, біля квітників або на ділянці.
• Релаксаційна дерев'яна лавка розміщується в самому затишному тихому куточку дачної ділянки. Часто така лавка відрізняється великими розмірами, щоб чоловік зміг на ній не лише посидіти, а й полежати.
Купити чи змайструвати?
Лавки з дерева – предмет меблів, за допомогою якого можна легко проводити зонування ділянки. Користь від лавок, зроблених своїми руками, дуже значима. Не кожен має фінансові можливості придбати дорогі меблі для облаштування прибудинкової території. Простіше і дешевше зробити виріб з дерева, при цьому задовольнити всі свої побажання, орієнтуючись на економне використання матеріалів.
Користь від виготовлених самостійно лавок в тому, що заплатити доведеться лише за вихідний матеріал, а в разі, якщо він вже є, не буде розорення гаманця. Споруджуючи елементи інтер'єру для дачі, людина завжди отримує задоволення, дивлячись на кінцеві штрихи своєї роботи.
Якщо вирішили помайструвати у себе на дачі, придбати якісні дошки для садових лавок, а також для інших садових меблів або споруд за низькими цінами можна в інтернет супермаркеті не виходячи з дому, залишивши заявку на сайті.
Головні переваги деревного матеріалу
Найкращим матеріалом для виготовлення дачної лавки є деревина. Це обумовлено її головними перевагами:
• Доступність.
• Легкість при будь-якій формі обробки, деталям меблів легко можна надати потрібну форму і скріпити між собою.
• Зручність. Вбирає в себе тепло, зберігаючи природну температуру. Сидіти на лавці з деревини приємно навіть в тіні.
• Природна краса.
• Одне з найважливіших достоїнств – міцність. Зроблена з якісної деревини, оброблена за всіма правилами відповідними засобами лавка прослужить не одне десятиліття.
Вибираємо матеріал за всіма правилами
Деревина для виготовлення лавок повинна бути без сучків, задирок і тріщин, не мати гнилих місць та інших зовнішніх дефектів, одним словом – повинна бути якісною. Особлива вимога до матеріалу – тільки суха деревина. Якщо дошка сира, її перед початком роботи потрібно добре висушити, щоб виключити деформацію лавки.
Особливого обмеження в підборі породи не зазначається, для дерев'яної лавки підійде будь-який сорт деревини. Найміцніша лавочка виходить з дуба. Якщо лавці судилося стояти на одному місці весь час – це найкращий варіант. Дубова деревина стійка до річних перепадів температури і вологості.
Підійдуть для всіх варіантів виробу дошки із сосни, особливо для виготовлення лавок у виробничі приміщення. Дану деревину легко можна придбати за доступною ціною. Використовують також матеріал з липи, вишні, модрини, ліщини.
Починаємо майструвати
Процес виготовлення залежить від обраної моделі дерев'яної лавки. Для проведення всіх робіт необхідно запастися усіма необхідними матеріалами. Повинні бути присутніми: дерев'яні дошки, дерев'яні планки, широкі відрізи дерев'яного бруса, рейки, допоміжні матеріали, кріпильні деталі, інструменти.
Також для роботи будуть потрібні: пилка, лобзик, рубанок, викрутка, стамеска, дриль. Лавка буде готова набагато швидше, якщо використовувати електричний рубанок і електричну пилку, вкручувати саморізи за допомогою дриля зі спеціальною насадкою.
Щоб швидко виготовити, а потім правильно зібрати дерев'яні деталі лавки, рекомендується зробити креслення. Кожен елемент креслення наділений своєю функцією. Ніжки лавки виконують функцію опори. Щоб було зручно сідати на лавку, їх висота повинна бути на рівні 50 см від землі. Зазвичай лавки бувають невеликих габаритів, значить, для них потрібно дві пари ніжок.
По периметру сидіння до вершин опорних ніжок кріпляться поперечні і поздовжні балки. До проміжних балок, які виходять на 5-25 см за межі ніжок, прибивають елементи, з яких формується сидіння. Знадобляться рівні дошки, ретельно відшліфовані. Сидіння можуть мати різну форму, задня частина може мати вигляд човника.
Для попередження розхитування дерев'яних опор передбачена стяжка. Вона являє собою жорстке скріплення кожної ніжки з проміжними балками. Таким елементом міцності послужить брус або дошка.
Дерев'яна лавка зі спинкою і без неї. Спинка з ухилом від площини сидіння 120 градусів створює комфорт і відпочинок для спини того, хто сидить. Спинка складається з площини і опор. Опори кріпляться під нахилом до ніжок, потім до них приєднують дошки.
Обробка
Дерев'яні лавки повинні мати гарну міцність, бути безпечними. Деревину потрібно обов'язково обробити відразу після виготовлення конструкції. Слід покрити всі деталі антисептиками і вологостійкими розчинами, що запобіжить загоряння і гниття. Все про антисептики для деревини, про правила їх застосування та існуючі види читайте тут.
Покриття садової лавки морилкою і акриловим лаком зберігає природну структуру деревини і створює додатковий захист будівельного матеріалу.
Фарба служить ефективним захистом деревини від негативних природних факторів. Але слід знати, що потрібно регулярно поновлювати фарбувальний шар.
Декоративні якості
Ексклюзивні, зроблені власноруч дерев'яні лавки можуть зробити ділянку не тільки красивою, але і не схожою на сусідські. У різних дачних зонах зустрічаються найрізноманітніші декоративні, з неповторним орнаментом варіанти лавок. Це лавки, в які вбудовані клумби для квітів. Деякі майстри воліють зробити лавку з вбудованим столиком.
Варіантів декорування дачних лавок дуже багато. Вибравши один із них на свій розсуд, застосувавши комбінацію матеріалів, можна отримати один з кращих шедеврів. Що найприємніше, цей шедевр ви в змозі змайструвати своїми руками.
Коментарі