Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Дерев'яна альтанка для саду своїми руками
Однією з позитивних рис характеру будь-якої людини є потреба спілкування, особливо якщо це дачник. В даний час дачні ділянки нічим не нагадують городні плантації. Літнім днем кожен зайнятий роботою, але приходить вечір і виникає бажання провести час на свіжому повітрі разом з усіма домочадцями або з друзями.
Посприяє такого проведення часу дерев'яна альтанка, в якій приємно знаходитися як в жаркий полудень, так і в прохолодний вечір. Якщо дозволяє місце в саду, а альтанки ще немає, потрібно обов'язково її побудувати. А зробити таку роботу можна своїми руками, як саме розповість у цій статті wood.ua
Вибір відповідного місця для альтанки
Перш, ніж почати займатися будівництвом, слід правильно вибрати місце для споруди. На якій відстані від будинку буде знаходитися дерев'яна альтанка – вирішувати господареві, але в низині її не можна розміщувати через швидке гниття з-за скупчення дощової води.
Якщо будова напіввідкритого типу, воно має бути захищене від продувають вітрів і протягів. У такому випадку при виборі місця треба знати, з якого боку сильніше дме вітер у весняний та літній період, щоб садова альтанка постійно була захищена. Таким місцем для споруди садової альтанки може стати ділянка в глибині саду, де можна буде спокійно відпочити з книгою в руках, де тебе ніхто не потривожить, наприклад, цікаві перехожі або надто наполегливі сусіди по ділянці.
З точки зору естетичного ефекту поряд з альтанкою повинні перебувати квіткові клумби, красиві кущі, дерева. Вид з альтанки повинен відкриватися на рослинність, але не на підсобне приміщення, загони з домашніми тваринами або чужу огорожу.
Вибір відповідного матеріалу
Найчастіше використовують проекти альтанок з дерева. Вони виглядають природно на тлі навколишньої природи, що дозволяє почувати в такій будові приємне усамітнення. При зведенні альтанки використовується багато видів лісоматеріалів, кожен з яких по-своєму цінний.
Придбали популярність проекти садових альтанок з простої і оциліндрованої колоди, з бруса. Кількість застосовуваних конструктивних рішень для будівництва дерев'яних садових альтанок незліченно. Головний критерій – привабливість, зручність, продумане розміщення. Забудовник може фантазувати, іноді, якщо є досвід у подібних справах, братися за розробку проекту альтанки самостійно.
Які бувають види альтанок
В даний час є два види зазначених садових будівель. Їх короткі описи дивіться нижче:
1. Альтанка закритого типу відрізняється наявністю фундаментальних стін і дверей, а також вікон, які в теплу пору року прибираються.
2. Альтанка відкритого типу - повністю без дверей і вікон. Стінами є декоративна огорожа з плетючими рослинами. Така споруда не має захисту від дощу, вітру та інших природних опадів, вона не закривається на осінньо-зимовий період.
Необхідні матеріали
Щоб звести альтанку для дачі з дерева своїми руками знадобляться наступні матеріали (список і кількість його складових може бути більше або менше в залежності від проекту):
- Бетон для зведення фундаменту.
- Брус 15 на 15 для основи.
- Брус 10 на 10 для покрівлі та обрешітки.
- Брус 5 на 15 для лаг.
- Полова дошка, терасна дошка.
- Фанера для покрівлі.
- Покрівельний матеріал – профнастил, металочерепиця.
- Дошка або вагонка для обшивки бічних стінок.
- Рами зі склом або сітка затінююча.
- Плівка поліетиленова.
- Шурупи, саморізи, цвяхи.
Всі матеріали з дерева, необхідні для будівництва альтанки, повинні бути оброблені антисептиками. Детальніше про антисептики, їх застосування можете прочитати тут.
Створення фундаменту
Будь-яке будівництво, у тому числі зведення альтанки, починається із створення фундаменту. Робота полягає у позначенні периметру майбутньої будови. Іноді бетонують тільки стійки. Є й інший варіант, складніше і дорожче – фундамент заливають повністю. Стійки в бетоні повинні так стояти, щоб їх обв'язка представляла точний квадрат.
Будівництво каркасу
Зведення самого каркаса починається з нижньої обв'язки. Дерев'яні бруси, у вигляді лад, укладають, дотримуючись відстані 40-50 см. Потім для підтримування конструкції даху та обв'язки встановлюють всі стійки каркаса, розташовуючи їх симетрично. Коли каркас повністю зведений, приступають до кріплення полових дощок до решетування, використовуючи на даному етапі будівельних робіт саморізи.
Монтаж даху
Монтаж даху залежить від його форми, яка буває двосхилою або чотирьохсхилою. Зупинимося на чотирисхилій, розглянувши її детальніше.
У центрі даху з'єднуються і розташовуються симетрично бруски, які призначені для встановлення крокв. Крокви слід встановлювати попарно. Щоб конструкція придбала більшу міцність, до основних крокв і до верхньої обв'язки кріпляться додаткові крокви.
Для покрівлі підійде фанера або дошки. Після закріплення пиломатеріалу підготовлену поверхню даху накривають руберойдом, металевими листами або іншим матеріалом для покрівлі, вибір залишається за забудовником. Чудово, якщо дах альтанки буде з того ж матеріалу, що і дах будинку. Виглядає подібний тандем дачних будівель стильно, красиво.
Обрешітка. Елементи декору дерев'яної альтанки
Важко уявити альтанку без ажурної решітки. Додати декоративність і зробити конструкцію повітряною можна за допомогою дерев'яних решіток, зроблених своїми руками. Це подвійна рама з рейками, розташованими перехресно.
Роботу слід починати з виготовлення рами. З брусків потрібного розміру збирається прямокутник. На торцях брусків робляться вибірки, після цього рейкові елементи фіксуються за допомогою клею.
Не треба з побоюванням дивитися на різні експерименти. Декорування альтанок з дерева найчастіше проводять з використанням різних матеріалів. Самостійно, своїми силами не складно спорудити столи і лавки з дерева, які підкреслять красу будівлі.
Викладені з каменю доріжки від дому до альтанки, поставлені квіткові горщики біля альтанки і всередині неї додадуть краси і чарівності. Також куточок для відпочинку повинен бути оснащений ліхтарями або лампами, призначеними для саду. Садова альтанка з дерева, побудована своїми руками – це гордість будь-якого господаря приватної ділянки! А побудувати її власноруч – справа не занадто довга і не дуже складна.
Коментарі