Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Пошук
-
Ремонт Бензопили Husqvarna 120 IIRead more
-
Дерев'яні лавки для дачі своїми рукамиРозділ: Будівництво12450 переглядів 0 ЛайківRead more
Без дерев'яної лавки на дачі ніяк не обійтися. Найбільш підходящим матеріалом для її виготовлення вважається...
-
Деревне паливо для копченняРозділ: Дрова, пелети8431 переглядів 0 ЛайківRead more
У цій статті Wood.ua розповість, які існують види деревного палива і про способи його підготовки для копчення. Також...
-
Як вибрати дерев'яний стіл?Розділ: Будівництво5829 переглядів 0 ЛайківRead more
Не знаєте, як вибрати дерев'яний стіл? У цій статті Wood.ua розповість, яку краще використовувати деревину для...
-
Дубова деревина: особливості, перевагиРозділ: Дрова, пелети10867 переглядів 0 ЛайківRead more
Майстри в усі часи захоплювалися дивовижними властивостями дубової деревини. У цей період це один з найбільш цінних...
-
Тирса: види, застосуванняРозділ: Дрова, пелети14369 переглядів 0 ЛайківВсе те, що залишається невикористаним після основного процесу обробки деревини відноситься до відходів деревного...Read more
-
Деревна тріска: опис, види, сфери застосуванняРозділ: Дрова, пелети12633 переглядів 0 ЛайківУ цій статті Wood.ua розповість, що собою являє деревна тріска, які існують види тріски і як можна використовувати...Read more
-
Дерев'яні лавки для дачі своїми рукамиРозділ: Будівництво12450 переглядів 0 ЛайківБез дерев'яної лавки на дачі ніяк не обійтися. Найбільш підходящим матеріалом для її виготовлення вважається...Read more
-
Дерев'яні паркани: види, особливості, плюси і мінусиРозділ: Будівництво11571 переглядів 0 ЛайківДерев'яні паркани - це екологічність, натуральність і стильність. При бажанні, при наявності смаку у господаря...Read more
-
Дубова деревина: особливості, перевагиРозділ: Дрова, пелети10867 переглядів 0 ЛайківМайстри в усі часи захоплювалися дивовижними властивостями дубової деревини. У цей період це один з найбільш цінних...Read more
Дерев'яна будка для собаки: проектування, виготовлення, декорування
Собака - повноцінний член родини. Це не метафоричне перебільшення, а реальність. Жодна з інших домашніх тварин не проявляє таку відданість і занепокоєння, як собака, яка без вагань ціною власного життя готова захистити господаря. На жаль, люди не завжди цінують відданість, змушуючи тварин ночувати під відкритим небом у будь-яку пору року і при різних погодних умовах. Виправити ситуацію дуже просто - змайструйте домашньому улюбленцю будку. Дерев'яна будка для собаки – відмінний варіант.
Тим більше що кількість необхідних для побудови речей мінімальна: дерев'яні бруски і дошки, пилка, молоток і цвяхи, шліфшкірка, пензлик, засоби для захисту деревини та матеріали для декорування, утеплювач. Wood.ua розповість, як спроектувати, потім виготовити і декорувати собачу будку з дерева.
Проектування будки для собаки
Не рекомендується планувати надто складну конструкцію буди. Зовсім необов'язкові виступи, сходи, перегородки і т. п. Такі доповнення можуть створити дискомфорт, вони будуть тільки заважати собаці.
Ідеальний варіант – будка з дерева прямокутної форми з боковим входом і односхилим дахом, на якому пес зможе зручно розташуватися і погрітися на сонечку, спостерігаючи за територією.
Головна вимога до собачої будки - зручність. Домашній улюбленець повинен вільно пролазити у вхід і легко розвертатися всередині. Щоб досягти цього, слід на етапі проектування врахувати викладені нижче параметри:
- Висота входу повинна бути на 5 см більше від висоти собаки в холці (холка - місце на хребті між лопатками).
- Ширина входу на 5-10 см. повинна бути більше від ширини собачої грудної клітини.
- Довжина будки всередині дорівнює довжині тварини (від носа до хвоста).
- Ширина будки не повинна бути менше росту собаки.
- Висота будки - зріст собаки.
Відштовхуючись від вищевикладеного, заміряємо домашнього улюбленця і проектуємо будку.
Зауважте, що наведені розрахунки призначені для визначення мінімально допустимих розмірів і по можливості їх рекомендується збільшити. Правда, збільшенням не варто захоплюватися, адже якщо будка занадто велика, то собака не зможе її обігрівати і вихованцеві буде холодно.
Це стосується і вхідного отвору, через який потрапляє холодне повітря. Для остаточного розрахунку розмірів деталей визначаємося з матеріалом будки.
Найкращими для собаки є природні екологічно чисті матеріали, наприклад, деревина. Відмінний варіант – соснова деревина. Вона порівняно недорога, з нею легко працювати. Завдяки високому відсотку смолистості дошки із сосни відрізняються довговічністю і протистоянням руйнівній дії вологи.
Виготовлення будки
Купивши необхідну кількість дерев'яних брусків з перетином 40 × 40 або 40 × 30 мм. і дошки товщиною 15-20 мм., беремося за виготовлення. Спочатку нарізаємо бруски потрібної довжини і з них збиваємо каркас будки.
Коли каркас готовий, "вкладаємо" дерев'яну підлогу. Її обов'язково потрібно утеплити. Потім споруджуємо стіни з дощок. Їх можна обшити вагонкою.
Завершальний етап - дах. Щоб він не протікав, на прибиті до каркасу дошки викладаємо гнучку черепицю або інші матеріали, які не пропускають воду.
Одну зі стін або дах рекомендується зробити знімним. Подібне рішення дасть можливість швидко, без складнощів прибрати будку всередині і провести дезінфекцію.
Захист і декорування
Оскільки собача будка завжди розміщена на вулиці, вона відчуває агресивний вплив атмосферних чинників, які в змозі досить швидко її зруйнувати. Щоб цього не сталося, і домашній улюбленець міг тривалий час затишно проживати в своєму будиночку, будку слід захистити. Для цього в першу чергу використовуємо безбарвну захисно-декоративну ґрунтовку для дерева.
За допомогою шліфовочного паперу зернистістю 120-200 мм. ретельно шліфуємо всі ділянки будки і очищаємо її від пилу.
У разі використання соснової деревини можливі смоляні місця. Їх промиваємо очищеним бензином і висушуємо. Грунтовку перемішуємо і наносимо пензлем при температурі від +5 до +30˚С, при цьому ретельно втираємо її в деревину. Засіб захищає від грибків, слизу, комах-шкідників і глибоко проникає в деревину.
Через орієнтовно 24 години, коли покриття висохне, виконуємо міжшарове шліфування, готуючи деревину будки для лакування. Зернистість шліфовочної шкіри для цієї операції представляє 300 мм.
Наносимо лак пензликом або валиком уздовж волокон деревини, рівномірно розподіляючи його по поверхні. При цьому температура навколишнього середовища повинна бути не нижче +5 і не більше +30˚С.
Коли шар лаку висохне (мінімум 12 годин), шліфшкіркою зернистістю 320 мм. виконуємо міжшарове шліфування, очищаємо поверхню від пилу і наносимо ще один шар. Двох шарів досить для досягнення якісного захисту і чудесного декоративного ефекту.
Тепер домашній улюбленець має затишне житло, яке йому буде служити протягом багатьох років.
Цікаві статті
-
Система класифікації пиломатеріалів
Розділ: Будівництво14/10/20198820 переглядів 1 LikedЗ 2019 року в Україні почали діяти нові стандарти класифікації лісо- та пиломатеріалів, які ґрунтуються на...Read more
-
Доска для опалубки
Розділ: Будівництво01/03/20205670 переглядів 2 LikedОптимальный размер и выбор доски для опалубки. Практические советыRead more
-
Види будівельного бруса – вибираємо грамотно і ефективно
Розділ: Будівництво16/03/20203368 переглядів 0 LikedСучасний будівельний ринок – це величезний вибір матеріалів, пропозицій і технологій від провідних виробників....Read more
-
Обрізна дошка - вибираємо матеріал, орієнтуючись на властивості і характеристики
Розділ: Будівництво16/03/20204617 переглядів 0 LikedЧим більше розвивається сучасне будівництво, тим більш якісними характеристиками відрізняються представлені на ринку...Read more
-
Дерев'яні паркани: види, особливості, плюси і мінуси
Розділ: Будівництво24/03/202011571 переглядів 0 LikedДерев'яні паркани - це екологічність, натуральність і стильність. При бажанні, при наявності смаку у господаря...Read more
Коментарі