Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Дерев'яна лазня: правила побудови, планування, способи опалення
Якщо ви давно спостерігаєте за тим, як один куточок вашого земельного володіння пустує або, як все більше і більше захаращується непотрібними речами досить велике приміщення в підвалі, то дерев'яна лазня стане кращим рішенням вашої проблеми.
Банне приміщення як окрема будівля потребує досить багато фінансових вкладень. Слід зазначити, що дерев'яна лазня в якості пристроя до будинку або безпосередньо в одному з приміщень будинку значно заощадить ваші кошти. У цій статті wood.ua розповість про правила побудови, про планування та способи опалення лазні в приватних володіннях.
Проектуємо баню на своїй ділянці
Незалежно від того, де і як ви вирішили будувати лазню, вам в першу чергу варто задуматися про проект. Без проекту неможливе жодне будівництво. Дерев'яна лазня в проекті повинна відображати всі ваші бажання, але тільки з обов'язковим урахуванням інженерно-технічних можливостей.
Проект ви можете виготовити самі, якщо маєте спеціальні знання, або можете звернутися в спеціалізовані організації, які за винагороду виготовлять проект з урахуванням ваших побажань і можливостей. Отриманий проект необхідно надати в муніципальну адміністрацію, а саме в архітектурний відділ.
Процедура створення та подання проекту аналогічна для всіх об'єктів будівництва. Багато наших співгромадян йдуть по зворотному шляху, спочатку дерев'яна лазня будується так, як доведеться, а потім починають «узаконювати» самобуд. Можливо, в цьому порядку є сенс і свої плюси, але таким чином вам не уникнути численних штрафів та інших адміністративних і цивільно-правових негативних наслідків.
Способи водопостачання лазні з дерева
Давайте детально розглянемо всі обставини і фактори стосовно водопостачання, які слід врахувати, якщо дерев'яна лазня скоро буде зведена на вашій ділянці.
По-перше, лазня передбачає правильно вибране місце розташування. Такий вибір слід зробити, враховуючи всі можливості водопостачання, будь це централізоване, індивідуальна свердловина або яке-небудь природне джерело.
Доцільніша і вигідніша дерев'яна лазня, обладнана в приміщеннях будинку, або як пристрій до будинку. Якщо є водопостачання в будинку, це дозволить скоротити витрати на трубопровід.
Якщо ж у вас локальна автономна каналізація, то перш ніж лазня буде зведена, вам слід переконатися, що ваша каналізація в змозі впоратися з тим обсягом стічних вод, які буде виробляти ваша дерев'яна лазня. Як правило, зазначену проблему вирішують шляхом влаштування окремого відводу і створенням окремого відстійника.
Цілком реальним рішенням проблеми малих обсягів локальної каналізації, якщо ваша лазня буде невеликою, є пошук найближчого колектора, до якого можна приєднатися.
Питання каналізації і водовідведення можуть вирішуватися набагато простіше, якщо лазня будується в сільській місцевості.
Планування банного приміщення
При плануванні вашої лазні вам слід вивчити деякі нюанси. Головні з них викладені в списку нижче:
- Окремо збудована лазня повинна мати приміщення для зберігання дров, віників та іншого банного приладдя.
- Лазня повинна знаходитися на відстані не менше 8 м. від банних споруд ваших сусідів, це вимога пожежного нагляду.
- Для того щоб лазня була зручною, затишною і функціональною не обов'язково будувати її великою. Згідно всім правилам лазня повинна мати передпокій, передбанник, мильню і парну.
- В залежності від інженерно-технічних і фінансових можливостей ці приміщення можуть бути об'єднані або якісь з них можуть бути виключені. На дачній ділянці можна взагалі побудувати тільки парну і мильню. У сільських будинках часто об'єднують передпокій і передбанник, а також мильню і парну.
- Лазня повинна мати опалювані приміщення, за винятком, мабуть, передпокою.
- Наявність передпокою дозволяє згладжувати різницю температур. Це приміщення необхідно, якщо передбачається використовувати баню взимку. Використовується воно для того, щоб зняти або надіти верхній одяг. Передпокій не повинен бути дуже великим, так як втратить свою функціональність.
Піч у лазні
При будівництві лазні вам слід розібратися з піччю. Піч це найголовніше, печі немає – немає лазні! Існує безліч типів конструкцій, найбільш поширеною є піч, яка палиться дровами і використовується для опалення приміщень та підігріву води. Таку піч називають класичною.
Можливі варіанти, коли вода подається через центральне водопостачання вже необхідної температури, а от приміщення лазні нагріваються піччю, яка використовується тільки для цього і палиться дровами.
Якщо лазня є частиною будинку, то нагрівати можна взагалі тільки парилку. У сучасних будинках можливий газовий або електричний підігрів води та приміщень лазні.
Не дивлячись на різноманіття видів і способів опалення лазні, незмінним лідером в цій області залишається цегляна піч-кам'янка, розтоплюється дровами і має духовку, яка виходить в парилку, наповнену камінням. Піч-кам'янку можна комбінувати з вже існуючими системами опалення будинку. Про те, які дрова краще використовувати для лазні, можна дізнатися тут "Дрова для лазні"
Дерев'яна лазня може мати камін у кімнаті відпочинку (передбаннику). Виглядає він дуже красиво, створює затишну атмосферу і, разом з тим, дарує тепло.
Перераховане не є вичерпним переліком вимог до лазні. Так як лазня це будівля, в якій повинне зберігатися тепло, використовується вода і пар, то відповідну увагу слід приділити теплоізоляції і пароізоляції, а також пристрою правильного стоку води і водонепроникності фундаментів, вентиляції тощо. Пам'ятайте, що контраст температур повинен враховуватися, в іншому випадку він може призвести до деформації будови.
Коментарі