Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Дерев'яний душ для дачі своїми руками
Літня споруда на дачній ділянці, дерев'яний душ, незважаючи на свій невеликий розмір, має велику значимість і користь. Побудувавши таку літню душову кабінку у дворі, можна значно заощадити сімейний бюджет, тому що вода для купання нагрівається сонцем.
Простіше простого купити зазначену споруду в готовому вигляді. Якщо не дозволяють фінанси, можна виготовити дерев'яний душ для дачі своїми руками.
Оцінюємо переваги деревини
Сама бюджетна вулична душова та, для зведення якої використана деревина. Напевно, після будівництва дачного будиночка залишаються такі матеріали як обрізна дошка, брус та інші залишки.
Другий цінний момент – для побудови душа своїми руками можна використовувати в міру дешевий і доступний матеріал – дерево, якщо воно хвойних порід.
Плюси деревини:
1. Доступність.
2. Легкість в обробці.
3. Природна краса.
4. Екологічна чистота.
До недоліків відноситься нестійкість до вологи, схильність до ушкоджень шкідливими жучками. І перший, і другий недолік купірується з допомогою антисептиків, спеціальних засобів для захисту деревини.
Вибір місця
Починати облаштування дерев'яного душа своїми руками звичайно потрібно з правильного вибору місця розташування конструкції. Необхідно з усією ретельністю підходити до такого питання.
Якщо планується підігрівати воду в ємності для душу тільки за допомогою сонячної енергії, то місце для споруди повинно довгий час висвітлюватися сонцем, особливо вранці. Тільки так вода в баку душа матиме комфортну температуру.
Якщо на дачній ділянці не є височини, для стоку води доведеться робити насип.
Вибираючи місцевість для побудови літнього душа, не потрібно забувати, що вона повинна бути розташована так, щоб не піддавалася продуванню вітрами.
Проектування, облаштування
Практично, простота літнього душу з дерева не вимагає виготовлення креслень. Проект буде не зайвим. Перше завдання – визначитися з розмірами конструкції.
Підходяща висота в межах 2,5 м., вона забезпечить хороший напір води в струмені.
Створити комфортні умови в кабінці під час прийняття водних процедур можна, якщо її розмір буде не менше 2 х 1,5 м., враховуючи товщину стінок. Всередині спланувати місце, де буде знаходитися вішалка для рушника, поличка для миючих засобів.
В процесі будівництва точно буде потрібно купити нижченаведені товари:
1. Пиломатеріали.
2. Кріплення.
3. Шланг.
4. Комплект для душу.
5. Щебінь.
Фундамент
При будівництві дерев'яного душа на дачній ділянці можна обійтися без спеціального фундаменту. Головне, дотримуватися розташування стійок строго у вертикальному положенні, забезпечити міцне з'єднання їх з обв'язкою, так як нагорі конструкції буде знаходитися важка ємність з водою.
Щоб конструкція не змогла перекинутися, можна звести фундамент з паль або стовпів. Таке облаштування не складне, але надійне. Матеріалами для фундаменту можуть бути азбестоцементні або металеві труби діаметром не менше 90 мм.
Розмір ям під стовпчастий фундамент залежить від якості грунту. Викопані шість ям заповнюються цементним розчином з домішкою гальки або гравію дрібної фракції. В кожному кутку фундаменту стовпів викладається обтесаний дерев'яний брус, переріз якого 100 х 100 мм. Перев'язка стовпів літнього душа являє замкнуту обв'язку і буде виконувати функцію лаг для підлоги.
Каркас
Так як душ буде виконаний з дерева, то для каркаса теж потрібен такий будівельний матеріал. Зведення каркасу розпочинається з основи, яка відповідає розміру ями. Для нього знадобляться дошки шириною 15 см, товщиною приблизно 3см. Для скріплення дощок кращим варіантом вважається різьбове з'єднання. До основи необхідно прикріпити чотири бруса з перерізом 7 х 10 см.
Такі ж перемички для забезпечення стійкості будови зміцнюють зверху. Додати надійності літньому душу допоможуть додані кілька перемичок. Стіни душової можна зробити з струганих в чверть дощок у вигляді щитів.
Настил підлоги
Одним з кращих варіантів в дерев'яному душі є підлога, на виготовлення якої використовується деревина. Нічого кращого придумати не можна, ніж терасна дошка.
Особливо підходять дошки з модрини, вони мало піддаються гниттю. Такий підлога повинна мати щілини для стікання води, які разом з природним ухилом ґрунту забезпечують швидкий відтік стічної води.
Пристрій даху
Впоралися з обшивкою стін? Значить, саме час приступати до покриття даху. Деякі використовують для цього оцинкований метал. Знадобиться брус з дерева з перерізом 50 х 100 мм і залізо.
Брус укласти на ребро конструкції, перекладаючи цеглою з іншим брусом, на що знадобиться два ряди покладених цеглин. Дочекавшись повного затвердіння розчину, на дах закріпити металевий лист.
Встановлюємо двері і споруджуємо стіни
Обшивка стін душа проводиться наступними пиломатеріалами: вагонка, фальшбрус, блокхаус. Між з'єднаннями деталей обов'язково залишати щілини, товщина яких 4 мм. При такому з'єднанні планки обшивки під час намокання не будуть деформувати одна одну, вільно розширюватися і повертатися у вихідне положення.
Останній етап – навішування дверного полотна. Зазвичай його виготовляють з дерева або ДСП, обшиваючи оцинкованим листом. Можна придбати готову дверну коробку.
При установці дверей слід враховувати факт набухання деревини і залишати зазори. Зберегти тепло допоможуть спеціальні накладні ущільнювачі. Альтернативою дерев'яних дверей є плівка. У деяких випадках дачники просто навішують красиву шторку, але вона не зможе захистити від вітру.
Обробка, захист, безпека
Заслуговує уваги якісна обробка деревини, перш ніж почати будівництво. Всі деталі з дерева слід покрити грунтовкою і лаком. В торгових мережах надано багато протигрибкових антисептичних просочень. Забарвлення допускається після повного висихання шару грунтовки.
Підвищена вологість призводить до гниття деревини. Отже, вказаний матеріал вимагає обробки. Такі засоби захисту допоможуть істотно продовжити термін служби дерев'яної душової кабінки.
Декорування. Переваги
Декорування – робота, виконувати яку приємно і весело разом з дітьми. Літній душ можна прикрасити квітами, посадивши їх у горщики або поруч з будівлею, малюнками, різьбленням.
Зазначена літня споруда відрізняється наступними перевагами:
1. Естетичність, прикраса дачної ділянки.
2. На нагрівання води не знадобиться витрачати електричну енергію.
3. Підтримання здоров'я, зняття втоми.
4. Відновлення після стресових ситуацій.
5. Можливість вибору різних видів, враховуючи бюджетні можливості.
Літній дерев'яний душ на дачі - насамперед життєва необхідність, особливо в літню спеку.
Коментарі