Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Колодязь з дерева: планування, правила і рекомендації
Колодязь є найдавнішим джерелом чистої питної води, яку людина видобуває з-під землі. У наше століття, коли відбувся розвиток високих технологічних процесів, ця споруда залишається актуальною для власників приватного сектора.
Колодязь з дерева, крім того, що приходить на допомогу людині у разі виникнення неполадок водопроводу, часто стає прикрасою ділянки. Зацікавилися? Тоді приступайте до планування колодязя біля свого будинку, до закупівлі потрібних матеріалів, озбройтесь необхідними інструментами і починайте спорудження свого власного джерела води.
Визначаємо місце для колодязя
Визначаючи місце для колодязя, потрібно звертати увагу на установлені правила. Копати колодязь необхідно на відстані 25 м від місця, де зберігаються відходи продуктів, де утримується худоба, знаходиться вбиральня, помийна яма і т. п.
При виборі місця для облаштування колодязя потрібно наступна інформація:
• Чи є підземні води в потрібних межах.
• На якому рівні вони залягають.
• Які там породи ґрунтів.
Якщо ділянка розташована на болотистій місцевості, то розраховувати на питну воду не доводиться. Щоб мати точну інформацію, потрібно звернутися до фахівців.
Вибір деревини
До вибору деревної породи для зведення колодязя слід підходити з великою відповідальністю, адже вода не сильно поєднується з деревиною. Дуже часто дерево від впливу води швидко приходить в непридатність. Смак води залежить від дерева, використовуваного при будівництві.
Краще всього для спорудження дерев'яного колодязя підходить дубова деревина. Термін служби виробу з цього матеріалу досягає 40 років, а якщо брати морений дуб – понад століття.
Крім дуба можна використовувати березу, модрину, в'яз. Для надземної частини ідеально підійде сосна.
Не варто економити на матеріалі для колодязя. Купуємо його виключно якісний, правильно просушений, без пошкоджень. Деревину слід вибирати рівну, без дефектів і заражень грибком.
Для підводної частини найпопулярнішими породами є липа, береза, вільха. Такий зруб прослужить близько 20 років, і присмак води буде майже непомітним.
Матеріали, інструменти
Самим вигідним і доступним матеріалом для будівництва дерев'яного колодязя є дерево. Воно прославилося широтою використання ще в часи наших предків і залишається кращим на сьогоднішній день. Особливо красивий вигляд мають штучно постарені декоративні різьблені колодязі. Як самостійно в домашніх умовах зістарити деревину читайте тут.
В якості матеріалу виступають колоди, діаметр яких у більшості випадків дорівнює 18-22 см. Можна замість них застосувати бруски, товсті дошки.
Щоб побудувати дерев'яний колодязь потрібно придбати такий інструмент:
1. Бензопила.
2. Звичайна ножівка.
3. Рубанок.
4. Сокира.
5. Інструмент столяра.
Озброївшись інструментами, які знадобляться в процесі роботи, можна приступати до зведення колодязя, вибравши вид конструкції.
Різновиди колодязів
Відомі три види колодязів: шахтні, ключові і трубчасті. Також колодязі поділяються за типом пристрою:
1. Повне занурення - коли вода надходить через бічні стінки, дно при цьому розташоване в водотривкому шарі.
2. Недосконале – надходження води відбувається через дно і бічні стінки.
3. Вдосконалений з зумпфом – доповненням є накопичувач води. У нього занурюється обрамлення колодязя.
На ділянках часто можна зустріти такі різновиди конструкції, як колодязь – теремок, колодязь – журавель, колонка.
Поетапний процес побудови
Після виконання всіх підготовчих заходів потрібно переходити до планування поетапного процесу будівництва колодязя з дерева і його виконання. Роботи повинні бути виконані з мінімальними витратами праці і з дотриманням норм безпеки:
1. Першим ділом потрібно викопати шахту глибиною приблизно два метри. Стінки шахти розміром сімдесят сантиметрів до півтора метрів повинні бути рівними. Шахта колодязя з дерева має прямокутну форму.
2. Другий етап – складання зрубу з використанням колоди. Зруб зазвичай вище рівня шахти на 2-3 вінця. Колоди слід монтувати щільно один до одного, щоб не допустити потрапляння грунту.
3. Далі в приготовлену шахту опускається зруб. Робота проводиться дуже акуратно, без зайвої метушні, щоб уникнути обвалення стінок.
4. Коли зруб опуститься на дно, його починають закопувати. Спочатку центральну частину стінок підкопують на 30 см., потім по кутах. Коли грунт з-під кутів буде видалений, прибирають клини, на яких стоїть зруб. Таким чином, проводять поглиблення зрубу, додаючи зверху все нові вінці.
5. Колодязь наповнюється водою і починається її використання.
6. Заключний етап декорування надземної частини колодязя.
Декорування
Оформлення колодязя з дерева проводиться згідно вподобань господаря, він може використовувати всю свою фантазію і зробити його прикрасою ділянки. Оголовок виглядає по-домашньому, якщо використовувати деревний матеріал.
Дах можна прикрасити різьбленням. Щоб вода була чистою, без сміття, потрібно зробити щільну без щілин кришку. Обов'язкові наступні функціональні елементи: воріт з колоди з ручкою і колесом, до нього чіпляється відро для води.
Для декорування підійдуть сучасні матеріали: вагонка, профнастил, сайтинг. Можна прикрасити підвісними горщиками з квітучими рослинами. Біля підніжжя також висаджують квіти.
Споруджений за всіма правилами колодязь подарує своїм господарям завжди прохолодну, чисту воду, яка ніяк не зашкодить здоров'ю, а зовсім навпаки, додасть сили і енергії від природи.
Коментарі