Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Облаштовуємо підвал для зберігання продуктів
Чи можна уявити приватний будинок без підвалу для зберігання продуктів? Кожен дачник головним завданням для себе ставить не тільки отримати хороший урожай, але і зберегти його після збирання без втрат. Завдання не з простих, збереження продуктів в потрібній кондиції доставляє багато турбот, особливо в господарствах, де немає підвального приміщення.
У цій статті Wood.ua розповість про те, як спроектувати і облаштувати підвал для зберігання продуктів.
Переваги підвалу
Підвал має багато переваг, серед яких найважливішими вважаються такі:
1. Підвал під будинком створює прекрасну теплоізоляцію для житлового приміщення.
2. Економія земельної ділянки.
3. Зручно користуватися спорудою, особливо взимку.
4. Гідроізоляція підвалу виключає вогкість на першому поверсі будівлі.
5. Фінансові витрати на створення корисного простору не великі.
6. Ціна будівлі з підвалом вище, ніж без нього.
Підвальне приміщення, призначене для зберігання овочів, іноді розміщують під цілим поверхом будинку або зводять його таким, як захоче господар.
Вибираємо місце
Довговічність погребу безпосередньо залежить від правильно підібраного місця під дану господарську споруду. Вибір місця під льох – справа копітка і складна. Важливо ретельно досліджувати грунт уподобаної ділянки.
Для цього слід залучити фахівців. Вони встановлять вологість грунту і глибину залягання підземних вод, також проведуть при необхідності додаткові дослідження. Ідеальне для льоху місце – суха, підвищена ділянка.
До проходження ґрунтових вод обов'язково дотримується півметрова відстань. Вхід в льох, якщо він не з дому, повинен бути з північної сторони, таким чином в теплу пору року в підвал не буде проникати безпосередньо жарке повітря. При виборі місця це потрібно враховувати.
Як спроектувати підвал
Проектування підвалу допускається довільних розмірів і видів. Варіанти таких приміщень дуже різноманітні. Основні якості – розміщення нижче рівня землі і відсутність природного освітлення. Цей критерій дозволяє зберегти в підвальному приміщенні низьку температуру цілий рік.
Підвал може бути:
1. Під будинком – між першим поверхом і грунтом.
2. Прибудова до будинку з підвалом.
3. Погріб окремо збудований – головне завдання полягає в тривалому зберіганні продуктів. Іноді його облаштовують на невеликій відстані від будинку.
Підвал можна пристосувати як житлову зону, розмістити там майстерню. У підвальному приміщенні можна займатися розведенням риби та вирощуванням грибів або зберігати продукти. Льох, на відміну від підвалу, набагато компактніший, для його побудови підійде будь-яке місце на ділянці. Його призначення – зберігати овочі.
Яку використовувати деревину, пиломатеріали, будматеріали
Щоб в підвалі або льосі можна було зберігати консервацію, городину і фрукти, необхідно при його зведенні особливу увагу приділяти підбору пиломатеріалів і всіх будматеріалів. Найчастіше використовуються наступні:
1. Бутовий камінь. Споруда виходить довговічна, але ціна висока.
2. Цегла краще всього підходить керамічна, тому що висока вологостійкість.
3. Бетонні плити і монолітний бетон.
4. Деревина – перевірений варіант. Будматеріали з деревини відрізняються своєю доступністю, безпекою з точки зору екології, здатністю створити відмінний мікроклімат.
З дерева в основному роблять винні льохи. Вибираючи пиломатеріали для облаштування підвалу потрібно не забувати, що деревина боїться вологи, піддається гниттю і уражається цвіллю. Захистити від таких факторів можна, якщо правильно обробити матеріали антисептиками (які існують види антисептиків і як їх використовувати читайте тут) і просочити фунгіцидами. Не обійтися без гідроізоляції дерев'яних конструкцій.
Утеплення підвалу
Щоб не допустити створення конденсату в літній період і зберегти тепло взимку знадобиться грамотне утеплення підвалу. Дотримуємося в процесі будівництва нижчевикладених рекомендацій:
• Для утеплення підлоги підійде пінополістерол, який клеїться на поверхню підлоги за допомогою бітуму. Потім листи покривають поверх азбесто цементними плитами.
• Стеля утеплюється шляхом наклеювання пінополістеролу за допомогою склеювальних речовин. У заздалегідь приготовлене з дощок решетування монтується мінвата.
Основні роботи з облаштування підвалу: правила, рекомендації
У кожному підвалі, де плануєте зберігати консервацію, овочі, фрукти, обов'язково повинна бути витяжка. У цьому приміщенні створюється оптимальний мікроклімат, з відсутністю вологи і підвищеної температури. Тільки так ваші запаси продуктів залишаться в цілості протягом досить тривалого періоду.
Також господареві льоху слід захистити свій урожай від нашестя гризунів, слимаків і хвороб.
У підвалі обов'язково встановлюються полиці, на яких зберігаються зимові закрутки. Ще будуть потрібні контейнери, ящики та інша тара для овочів, фруктів. Картоплю, буряк, моркву зручно зберігати в спеціально побудованих дерев'яних відсіках. Це не занадто витратно, просто купіть дошки і бруси, а спорудити полиці, тару і відсіки можна своїми руками. Тут ви зможете прочитати все про полиці з дерева, зроблені своїми руками.
Рекомендується споруджувати окремі підвальні приміщення для зберігання овочів і для зберігання фруктів. В більшості випадків із-за дефіциту місця зробити два погреби не представляється можливим. Не варто засмучуватися. Просто постарайтеся складувати зазначені продукти на максимально можливій відстані один від одного.
Зовсім без підвалу не обходиться жоден будинок. Хоч маленький льох, але він повинен бути.
Коментарі