Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Як побудувати дерев'яний ганок: правила, рекомендації, вибір пиломатеріалу
Більшість людей відчуває себе в обстановці з натуральних матеріалів комфортно. Саме тому з давніх часів і донині високо цінуються вироби, споруди, огорожі з деревини. У цій статті Wood.ua (ТОВ «НОВА ЕРА – ЕНЕРГЕТИЧНА ГРУПА») розповість про те, як побудувати дерев'яний ганок. Ознайомить з головними правилами будівництва, підкаже, які знадобляться в процесі роботи пиломатеріали.
Чому саме дерево?
Дерев'яний ганок – відмінний вибір для будь-якої будівлі, будь то камяний, цегляний будинок або зруб з колод. Якщо вирішили прикрасити свій будинок подібним спорудженням, але ще не знаєте, який використовувати матеріал (натуральний або штучний), ознайомтеся з головними перевагами деревини. Список, наведений нижче, стане відповіддю на запитання: «Чому варто зупинити вибір на пиломатеріалах».
Головні плюси деревини, як будівельного матеріалу:
- Гарний вид – оброблена деревина виглядає дуже красиво. Неповторна фактура, візерунок, колір порадує погляд кожної людини, яка цінує природність, натуральність. Приємно не тільки милуватися зовнішнім виглядом деревини, але і торкатися до неї.
- Простота обробки – в своїй більшості матеріал з деревини має податливу для обробки структуру. Особливо легко працювати, якщо брус, брусок і дошка з сосни.
- Екологічна чистота – натуральна деревина радує приємним ароматом. Якщо використовується хвойна порода, наприклад, сосна, то повітря насичується фітонцидами. Деревина не виділяє ніяких речовин, шкідливих для людського організму.
Помилково вважати, що матеріали з деревини доречні тільки при будівництві заміських, сільських, дачних будинків. Навіть у центрі великого мегаполісу застосування будматеріалів з дерева дозволить створити природну природність, затишок у будинку, будь то приватний будинок чи квартира в багатоповерхівці.
Головні правила побудови дерев'яного ганку
Будівництво дерев'яного ганку – справа не така вже й складна, але вона вимагає виконання деяких правил. Викладені нижче рекомендації допоможуть зробити ганок зручним, практичним і красивим:
- Ганок необхідно будувати в один рівень з нижнім поверхом. Таким чином при вході в житло не будуть виникати зайві незручності.
- Якщо плануєте самостійно працювати з деревом, зупиніть вибір на м'якій породі. Ідеально підійде сосна. Вона легко приймає потрібні форми, відрізняється піддатливістю.
- Для будівництва ганку з дерева знадобляться дошки терасові, рейки, бруси, дошки обрізні з різним перетином. Довжина пиломатеріалу і розмір перетину залежить від задуму майстра.
- Купуючи пиломатеріали, стежте, щоб вони були без видимих пошкоджень, тріщин, без грибкових заражень. Зовнішній вигляд деревини повинен бути красивим. Також пиломатеріал повинен мати правильну геометрію, не був деформований.
- Дуже красиво виглядає різьблений ганок. Якщо хочете побудувати саме такий, варто купити дошку товщиною до 20 мм, шириною до 15 см.
Поширені помилки
Не обов'язково бути професіоналом, супер-майстром по дереву, щоб самотужки змайструвати красивий ганок біля будинку. Головне, придбати якісний пиломатеріал, озброїтися необхідним інструментом, скористатися порадами фахівців і не допускати помилок.
Перед вами перелік найпоширеніших помилок, які допускаються при будівництві ганку:
- Не встановлюйте приставну драбину до вхідних дверей з майданчиком. Влітку проблем не виникне, але з настанням зими грунт під сходами промерзне. В результаті сходи піднімуться на кілька сантиметрів. Це призводить до того, що двері заклинює.
- Не рекомендується встановлювати під ганок неглибоко заглиблені у землю дерев'яні фундаменти без гідроізоляції. В результаті знову отримаєте заблоковані двері в холодну пору року.
- Ніколи не економте, купуючи неякісний пиломатеріал для побудови ганку. Використовуючи дерево з цвіллю, заражене грибком, ви через короткий період часу витратите значно більше коштів на ремонт ганку, заміну гнилих дощок.
Способи влаштування ганку з дерева
Пристрій ганку з дерева може проводитися різними способами. Ознайомтеся з деякими з них:
- Пристроюючи ганок, зробіть поріг в отворі дверей.
- Встановлюйте сходи з майданчиком на 15 см. нижче дверного отвору. Таким чином двері не буде заклинювати.
- Щоб ганок не піднімалося взимку, фундамент під нього спорудіть з відрізків труб.
- Пристрій коробу сходинок і майданчика ганку робіть окремо. При такому способі майданчик укладається на балки, які повинні виступати із стіни будівлі на 1.3-1.6 м. Сходинки встановлюємо на основу з бетону або щебеню. У підсумку в морозний час року майданчик залишається нерухомим, тоді як сходинки будуть підніматися.
- Сходовий короб на випадок обмерзання рекомендується встановлювати нижче дверного отвору сантиметрів на три.
Навіс над ганком
Над кожним ганком повинен бути навіс. Така споруда не тільки захистить майданчик і сходинки ганку від природних опадів, але і стане чудовою прикрасою, особливістю житла.
Рекомендована висота навісу над рівнем ганку – 2.3-2.5 м. Якщо влаштувати навіс занадто високо, під нього буде задувати сніг або дощ. Зайва волога для ганку з дерева не потрібна.
Огородження, поручні
Дерев'яні перила – важлива складова сходів. Головне призначення перил – забезпечувати безпеку підйому на ганок. Якої б конфігурації його не побудували, поручні повинні бути обов'язково.
На кожному ганку (високий, низький) встановлюється огорожа. Економити на безпеці не варто. Рекомендована висота огорожі 70-100 см.
Крім вищесказаного перила надають ганку відчуття завершеності, красу, оформленість. Одним словом – це фінішний штрих.
Якщо плануєте зробити дерев'яний ганок, в нашому інтернет супермаркеті wood.ua зможете придбати пиломатеріали вищої якості за конкурентоспроможною ціною. Наші фахівці допоможуть з вибором. Також можлива швидка доставка по Україні.
Коментарі