Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Який вибрати матеріал для будівництва будинку?
Тільки господар може вирішити, з якого матеріалу будувати свої дачні житлові будинки. Вибір залежить від багатьох факторів: від уподобань, фінансового положення, історичних традицій та багатьох інших, які тим чи іншим чином впливають на вибір будівельного матеріалу.
Будинок може бути з дерева, каменю, цегли або інших, відомих у вітчизняному будівництві, сучасних матеріалів. У кожного з будівельних матеріалів є свої переваги і недоліки, які в тій чи іншій мірі позначаються на виборі. Wood.ua допоможе зробити правильний вибір, виклавши в даній статті короткі характеристики матеріалів для будівництва будинку.
Достоїнства і недоліки будматеріалу з дерева
У давнину будинки слов'янських народів, в тому числі і українського, будувалися з рубленого дерева. Зумовлено це не тільки тим, що наша країна покрита густими лісами, а ще й тим, що дерево - природний матеріал з хорошою енергетикою, яка забезпечує проживаючим в дерев'яному будинку людям хороше самопочуття, працездатність, здоров'я і ін Що стосується теплоізоляційних властивостей деревини, то вони дещо вищі, ніж у каменю і цегли.
Однак дерево, маючи стільки переваг, не обділене і недоліками, до яких можна зарахувати високу горючість, недовговічність порівняно з іншими матеріалами, схильність до гниття і поразки комахами.
Основні характеристики деревини
Здавна з дерева споруджували дачі, сільські, міські будинки, храми, фортеці, лазні та інші споруди – все це будувалося з дерева. В даний час відбувається повернення до витоків. Будівництво з використанням натуральної деревини, пиломатеріалів з дерева (дошки, брус, брусок, рейка) набирає популярність.
Характеристики деревини:
- Колірна гамма деревини – це те, з чого варто почати виклад її основних характеристик як будівельного матеріалу. Кожна порода дерева володіє своїм, тільки їй притаманним кольором.
- Декоративна особливість дерева полягає в його малюнку на зрізі. Тверді листяні породи дерева мають гарніший малюнок, ніж м'які листяні і хвойні породи.
- Щільність деревини впливає на її міцність, яка змінюється залежно від річних шарів. Пізні шари дерева є в 2-3 рази більш міцними, ніж ранні шари.
- Щільність також позначається і на твердості деревини, яка є найважливішою характеристикою. Від твердості часто залежить вибір матеріалу, призначеного для будівництва будинку. За твердістю деревину поділяють на м'яку, тверду і дуже тверду.
- Вологість деревини – найважливіша її характеристика. Залежно від ступеня вологості, яка виражається в процентному співвідношенні, деревина може бути: мокрою, коли вона має 100% вологість, свіжозрубана - коли вологість коливається в межах 50-100%, повітряно-суха – вологість такої деревини від 15% до 20%, камерної сушки – 8-12% вологості і абсолютно суха з вологістю 0%. Заготовки з деревини при зменшенні вологості зменшуються в обсягах, і, навпаки, збільшення вологості веде до збільшення заготівель в обсязі.
Види будівельної деревини
Дачні житлові будинки найчастіше будуються з трьох порід дерева: ялини, сосни і модрини. У списку нижче перерахуємо популярні види будівельної деревини з короткими описами:
- Деревина ялини відзначається білим відтінком, м'якістю, невеликою вагою, підвищеним ступенем еластичності, високим показником міцності на розрив.
- Сосна легко піддається обробці, відрізняється міцністю, стійкістю до загнивання, до появи тріщин, у міру гнучка і пружна. З усіх хвойних порід володіє підвищеною стійкістю до вогню, твердістю і довговічністю.
- Модрина своїми позитивними характеристиками мало в чому поступається сосновій деревині. Стійкість модрини до впливу вологи воістину вражає. Деревина модрини не загниває, навіть якщо її занурити в морську воду.
Також будинки з дерева зводять з деревини кедра, горіха, дуба, червоного дерева та ін, але перш ніж розпочинати будівництво з перерахованих порід дерева варто проконсультуватися з фахівцями з приводу характеристик та практики їх застосування в будівництві.
Чому варто вибрати деревину як будматеріал
Житлові будинки повинні мати дуже добре побудовані стіни, так як вони несуть на собі найважливішу експлуатаційну та естетичну роль. Саме від якості стін залежить, чи будуть ці будинки довговічними. Стіни будинку повинні володіти високим рівнем міцності, довговічності, вогнестійкості, високим показником звуко - і теплоізоляції, і іншими вимогами, які пред'являються до стін.
Камінь. Будинки, побудовані з каменю, відрізняються міцністю і довговічністю. Застосування каменю в якості будівельного матеріалу багато в чому розширює можливості в архітектурному плані. Проте камінь - холодний будівельний матеріал, і дачні будинки, побудовані з нього, для мешкання не всім будуть приємні.
Цегла. Цегла – тепліша, ніж камінь, а правильна, строга форма цегли робить її застосування більш широко поширеним. Для того щоб підвищити теплоізоляційні характеристики цегли, розроблені економічні форми цеглин і штучних блоків. Але натуральну красу і природне тепло цегла на відміну від дерева вам не подарує.
Бетон. Дачні будинки можуть будуватися з шлакоблоків, шлакобетону, опилкобетона, керамзитобетону. Ці матеріали володіють багатьма позитивно їх характеризуючими властивостями. Але, знову ж таки, навряд чи в навколишню природу на заміській території красиво впишеться будинок з бетону. Інша справа дерев'яний зруб з різьбленим ганком з дерева.
У будь-якому випадку, перш ніж зробити вибір на користь того чи іншого будівельного матеріалу варто дізнатися про його теплотехнічні якості, які є одними з основних критеріїв, що враховуються при будівництві зовнішніх огороджуючих конструкцій сучасного будинку.
Жити в холодному будинку незатишно і затратно в фінансовому плані, оскільки підтримання комфортної температури вимагає великих зусиль і коштів. Саме тому теплотехнічні показники стін є найбільш важливими при виборі будівельного матеріалу, з якого будуть зводитися житлові будинки.
Так що, зупинивши вибір на будматеріалі з дерева, ви не прогадаєте, а тільки виграєте у всіх відносинах. Купити пиломатеріали високої якості за конкурентоспроможною ціною можна у нас на сайті wood.ua.
Коментарі