Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Дерев'яні паркани: види, особливості, плюси і мінуси
Натуральна деревина як будівельний матеріал в усі часи була популярною. Беззаперечно, будинок з колод, огороджений парканом з дерева виглядає дуже красиво. Дерев'яні паркани - натуральність і стильність.
Є люди, які стверджують, що деревина є застарілим, нудним, дешевим матеріалом, який служить зовсім недовго. Частки істини в твердженні є, вартість деревини порівняно невелика, та й термін служби не такий довгий, як у цегли або металу. Але при бажанні можна зробити так, що буде виглядати дорого, стильно, а при належному догляді прослужить набагато довше, ніж прогнозують скептики. https://wood.ua ознайомить вас з особливостями парканів з дерева, і з тим, які види існують.
Особливості дерев'яних парканів
Одним із самих основних елементів, наприклад, на дачній ділянці, є огорожа. Власники приватних маєтків бажають захистити свої володіння парканом, який відрізняється зовнішнім виглядом від сусідських. Це не дивно, і своїм зовнішнім виглядом «приватники» прагнуть до одноосібничества, тому вишукуються варіанти ексклюзивні. Розглянемо найбільш поширені особливості огорожі з деревини:
• Декоративна форма. З дерева можна сформувати будь-яку форму. Хочеш, зробиш мультяшний формат, під час олімпійських ігор дуже популярними були не тільки фігурки олімпійського ведмедика, а й вирізані символи олімпіади на парканах.
• Захисна функція. Щоб захистити свою територію надійним парканом, використовують високу огорожу з загостреними верхівками. Через такий частокіл важко перелізти. Не обов'язково споруджувати двометровий дерев'яний паркан, будь-якого виду огородження унеможливлює доступ сторонніх осіб на приватну територію.
• Ексклюзив. З деревини можна створити справжній шедевр мистецтва. Якщо бажаєте, щоб ваша ділянка мала ексклюзивну, не схожу ні на яку іншу огорожу, використовуйте деревину. Різноманіття варіантів не може не радувати.
Огорожу з дерева можна прикрасити різьбленням з неповторним малюнком. Щоб огорожа з деревини прослужила довше, щоб її не зруйнував грибок або не знищили деревні жучки, рекомендується обробляти дерево спеціальними розчинами. Альтернативою зазначеним розчинам послужить лак, фарба, оліфа, в складі яких знаходяться захисні для деревини засоби. Таким чином прикрасите паркан і продовжите термін його експлуатації.
Плюси дерев'яних парканів
Даремно необізнані люди вважають, що дерево - це простий, не вартий уваги матеріал. Насправді деревина з давніх часів цінується, що цілком виправдано. Нижче викладені основні переваги дерев'яних парканів:
• Екологічність, натуральність. На відміну від пластику або бетону дерево дихає, воно живе, не засмічує навколишнє середовище.
• Не складний догляд. Якщо якась дошка вийшла з ладу, замінити її дуже легко, до того ж за ціною така дія не дорога. Мінімальні навички потрібні, щоб привести в порядок огорожу з деревини.
• Практичність. Огорожа з деревних порід при правильному догляді служить тривалий час.
• Натуральність. Дерев'яні огорожі прекрасно гармонують з навколишнім середовищем.
• Відмінно поглинає звуки. Звуки, що доносяться з вулиці, можуть сильно псувати життя господарям будинку. Дерев'яний паркан має властивість поглинати шум, тому його особливо цінують власники котеджів, дач.
• Порівняно невисока вартість. Деревина, особливо сосна, вважається матеріалом, який доступний різним верствам населення, як то кажуть, бюджетний варіант.
• Простий монтаж. Спорудити дерев'яний паркан може людина, що не володіє спеціальними навичками, аби був штахетник і цвяхи.
• Комбінування. Деревина «дружить» з іншими видами матеріалів. Тому є можливість спорудити огорожу з дерева з доповненням каменю, бетону, заліза та ін.
Мінуси дерев'яних парканів
Мінусів у дерев'яних парканів зовсім небагато, особливо, якщо розглядати їх щодо плюсів. Недоліки деревини, в якості матеріалу для огорожі, незначні, але їх необхідно знати і враховувати. У списку нижче представлені основні мінуси дерев'яних парканів:
• Недовгий термін експлуатації. 10-12 років, але при належному догляді і правильній обробці деревина прослужить набагато довше, до 20-30 років.
• Швидко може спалахнути. Зазначений недолік можна усунути, якщо обробити дерево протипожежними розчинами.
• Схильність до гниття і розмокання. Уникнути проблеми можна при регулярній обробці спеціальними засобами.
• Низька захисна здатність. Огорожа з дерева виконує швидше декоративну функцію, ніж захисну. Хіба що власник ділянки захистить свою територію частоколом з гострими верхівками.
Види
Деревина - це унікальний будматеріал, з нього можна спорудити не одну тисячу огорож, при цьому кожен паркан буде відрізнятися від іншого формою, декоруванням. Існує багато різних видів огорож з дерева, головні, найпопулярніші з них представлені в списку нижче:
1. Паркан - в більшості випадків використовується для огорожі дачних ділянок. Це розріджений, низький вид огорожі, для надійного захисту не підходить.
2. Класичний - дошки підігнані одна до одної суцільним полотном.
3. Жалюзі - можуть приховати від поглядів перехожих.
4. Ялинка - це повна непрозорість при наявності відмінної вентиляції.
5. Зроблені з колод мощення - горизонтально укладаються, колоди розпилюються навпіл.
6. Частокіл - складається з кілків, увігнаних в землю. Найкращий вид захисту.
Бетон або залізо - це, звичайно, надійний, довговічний вид огорожі приватних ділянок. Але якщо порівняти паркан з дерева і бетонну огорожу, деревина в якості краси і ексклюзивності точно переважить.
Коментарі