Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Чим хороша лазня на дровах
Так здавна повелося, що парна є найкращим місцем, де можна зняти втому або просто провести час в хорошій компанії. Дуже цінується лазня, натоплена методом наших предків – дровами.
Повітря у такій лазні насичене приємним ароматом. Слухаючи потріскування полін, заспокоюєшся, напитуєшся теплом, відчуваєш душевну рівновагу. Баня на дровах вимагає певних правил, інакше через необізнаність можна не зміцнити здоров'я парилкою, а навпаки, нашкодити собі.
З цієї статті дізнаєтеся, які хвороби лікуються паром, яких правил потрібно дотримуватися в лазні, кому протипоказані такі процедури, які краще використовувати дрова для лазні та віники.
Загальний оздоровчий ефект
Баня на дровах безцінна своїм оздоровчим ефектом очищення тіла і організму в цілому. Особливо це відноситься до парення з віником. Велику користь приносить контрастний душ.
Паритися в лазні на дровах, значить сприятливо впливати на всі життєво важливі системи організму: серцево – судинну, нервову, дихальну.
Які хвороби лікує лазня
Якщо користуватися лазнею на дровах регулярно, і при цьому дотримуватися всіх правил і заходів, то користь від неї буде неоціненна. Доведено, що пар і висока температура ефективна при наступних хворобах:
1. Простудні захворювання, риніт.
2. Хронічний бронхіт.
3. Поліартрит, подагра,
4. Неврастенія.
5. Захворювання сечовивідних шляхів та жовчного міхура.
6. Гіпотонія.
7. Серцеві порушення легкого ступеня.
Речовини, які виділяють дрова при згорянні, мають велике значення для людей із запальними процесами горла. В даному випадку мова йде про соснові дрова.
Баня на дровах для схуднення
Баня на дровах має багато переваг, одна з них – зниження надлишкової маси тіла. Вона вважається однією з найбільш цілющих процедур. Спалювання калорій відбувається за рахунок підвищення температури тіла, що тягне за собою підвищення обміну речовин.
Ефект схуднення стає ще сильнішим за допомогою банного віника. З організму виводяться токсини, відбувається прогрівання суглобів, відкладення жиру розм'якшуються і відбувається його розчинення.
Схуднення за допомогою лазні не буде досягнуто, якщо не дотримуватися раціонального харчування, правильної дієти, фізичних навантажень. Це все потрібно узгоджувати з лікарем.
Кому потрібно регулярно відвідувати лазню, а кому протипоказано
Перш, ніж почати відвідувати лазню, необхідно ознайомитися, хто може проводити лазневий ритуал, а кому він заборонений. Упевнитися в тому, чи можна дозволити собі відпочинок подібного роду, допоможе відвідування лікаря. Адже похід в лазню іноді завдає великої шкоди організму, особливо людям, які мають проблеми зі здоров'ям.
Лазневі процедури мають наступні протипоказання:
1. Гострі серцеві захворювання.
2. Гіпертонічна хвороба.
3. Психічні захворювання.
4. Хронічні запальні захворювання.
5. Висока температура.
6. Вагітність, лактація.
7. Онкологічні хвороби.
8. Післяопераційний період.
9. Інфекційні захворювання.
Рекомендується скоротити до мінімуму відвідування лазні літнім людям після 70-75 років.
Заготовляємо віники
Здавна заведено, що у бані на дровах паритися і робити «масаж» потрібно за допомогою віників з таких гілок дерев: дуб, береза, ялівець та інші. Кожен з них має свої цілющі властивості.
Свою першість по праву заслужив березовий віник. Це підтверджено наступними показниками:
1. Листя берези багате на корисні ефірні і антибактеріальні речовини, фітонциди.
2. Використання віника в лазні сприяє поліпшенню імунної системи, позбавлення від зморшок, надає позитивну дію на дихальні органи.
3. Прилиплі листя березового віника до тіла під час парення вбирають і витягають при рясному потовиділенні шлаки.
4. Береза – прекрасний лікар захворювань суглобів.
Заготівля березових віників для лазні перетворюється на приємне і корисне заняття з перебуванням у березовому гаю. Дуже важливо знати, коли треба починати їх заготівлю.
Як кажуть наші дідусі, робота по заготівлі березових віників починається з останніх днів весни. У цей час листя на деревах повністю сформується. У листках і тонких гілочках берези цілющі речовини набирають свою максимальну кількість. Віники для лазні, заготовлені в правильні строки, відрізняються гнучкістю, на них добре тримається листя.
На другому місці після березового віника стоїть віник для лазні з дубових гілок. Пояснення цьому – менше поширення дерев дуба, ніж берези, хоча це залежить від регіону. Дуб – саме сильне дерево по енергетиці, варто нею скористатися і підживитися.
Кращий період для заготівлі дубових віників для лазні залежно від місцевості – з початку травня до другої половини червня. Можна проводити час за заготівлею все літо, але на початку осені гілки стають товщі, листя жорсткіше, а сам віник з них буде важким, втратить гнучкість.
Які дрова кращі для лазні
Щоб лазню витопити добре, знадобиться відповідна деревина. Зупинимося на самих кращих варіантах:
- Дрова вільхи. Такі поліна швидко піддаються розпалу, виділяють багато жару. Відмітна особливість – відсутність диму.
- Дубові дрова. Більша тепловіддача. При згорянні дубових дров парилка наповнюється характерним лісовим ароматом, що володіє лікувальними властивостями.
- Березові дрова. Деревина легко займається. Для бані на дровах – це просто знахідка. Ціна відповідає якості деревини. Баня на березових дровах добре проявила себе при застудах, хронічних захворюваннях дихальних шляхів. Дрова колоті з берези преміум можна купити з доставкою прямо від виробника, оформивши заявку прямо зараз і тут.
- Дрова з липи. При згорянні полін приміщення лазні наповнюється корисними речовинами.
- Соснові дрова. Схожі по використанню на березові. Так само швидко розпалюються, корисні при захворюваннях дихальних шляхів. Виділяють приємний хвойний аромат. Ціна приємно радує, якщо порівнювати з ціною на дубові та березові дрова.
Детальніше про кращі види дров для лазні та їх теплотворні здібності читайте тут.
Правила банних процедур
Знати правила банних процедур необхідно для того, щоб отримати від них користь та забезпечити комфортний відпочинок при відвідуванні лазні на дровах.
Прийнявши їжу, не можна відразу відправлятися в парилку. Тяжка їжа під час прийому банних процедур надає велике навантаження на серце, може призвести до небажаних наслідків. Перед приходом в баню рекомендується прийняти невелику кількість легкої їжі.
З чого починати
Заходити в лазню слід після прийняття теплого душу чистою водою. Волосся не можна мочити. Кілька хвилин необхідно побути в передбаннику. Перебуваючи в парній, спочатку привчаємо організм до високих температур, зайнявши нижню полицю.
Лежати треба в горизонтальному положенні, помістивши голову і ноги на одному рівні. Після відпочинку використовувати банний віник.
Скільки часу можна паритися?
Перебувати в лазні можна 3-3,5 години під час всієї банної процедури. У загальній складності час, проведений в парній, не повинен перевищувати 50 хвилин, скільки би заходів не було зроблено. Допустима норма 3-4 заходи в парильню тривалістю приблизно 10 хвилин.
Перебування в парній залежить від самопочуття, якщо людина відчує поганий стан, вона повинна терміново вийти з парної. Особливу увагу потрібно звертати на недопущення сильного перегріву.
Закінчувати банні процедури зазвичай рекомендується живленням шкіри і її лущенням. Якщо в парильні не застосовувався банний віник, завершальним етапом буде прийняття душу з милом або душ-гелем.
Після лазні слід поповнити об'єм рідини, випивши мінеральну воду, фруктовий сік, неміцний трав'яний чай або поїсти фруктів. Вживання алкогольних напоїв заборонено.
Якщо вирішили побудувати дерев'яну баню на дровах на своїй ділянці, ознайомтеся з правилами побудови, планування і можливими способами опалення тут.
Коментарі