Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Пошук
-
Ремонт Бензопили Husqvarna 120 IIRead more
-
Дерев'яні лавки для дачі своїми рукамиРозділ: Будівництво12130 переглядів 0 ЛайківRead more
Без дерев'яної лавки на дачі ніяк не обійтися. Найбільш підходящим матеріалом для її виготовлення вважається...
-
Деревне паливо для копченняРозділ: Дрова, пелети8116 переглядів 0 ЛайківRead more
У цій статті Wood.ua розповість, які існують види деревного палива і про способи його підготовки для копчення. Також...
-
Як вибрати дерев'яний стіл?Розділ: Будівництво5529 переглядів 0 ЛайківRead more
Не знаєте, як вибрати дерев'яний стіл? У цій статті Wood.ua розповість, яку краще використовувати деревину для...
-
Дубова деревина: особливості, перевагиРозділ: Дрова, пелети10554 переглядів 0 ЛайківRead more
Майстри в усі часи захоплювалися дивовижними властивостями дубової деревини. У цей період це один з найбільш цінних...
-
Тирса: види, застосуванняРозділ: Дрова, пелети14074 переглядів 0 ЛайківВсе те, що залишається невикористаним після основного процесу обробки деревини відноситься до відходів деревного...Read more
-
Деревна тріска: опис, види, сфери застосуванняРозділ: Дрова, пелети12344 переглядів 0 ЛайківУ цій статті Wood.ua розповість, що собою являє деревна тріска, які існують види тріски і як можна використовувати...Read more
-
Дерев'яні лавки для дачі своїми рукамиРозділ: Будівництво12130 переглядів 0 ЛайківБез дерев'яної лавки на дачі ніяк не обійтися. Найбільш підходящим матеріалом для її виготовлення вважається...Read more
-
Дерев'яні паркани: види, особливості, плюси і мінусиРозділ: Будівництво11307 переглядів 0 ЛайківДерев'яні паркани - це екологічність, натуральність і стильність. При бажанні, при наявності смаку у господаря...Read more
-
Дубова деревина: особливості, перевагиРозділ: Дрова, пелети10554 переглядів 0 ЛайківМайстри в усі часи захоплювалися дивовижними властивостями дубової деревини. У цей період це один з найбільш цінних...Read more
Вироби з обапола своїми руками
Обапіл – деревні відходи від розпилювання колод. Але це не означає, що його застосування обмежене вузькими рамками. Використовуючи вказаний матеріал у різних сферах, можна отримати велику економію, при цьому вироби з обапола будуть нітрохи не гіршими, ніж з пиляної дошки.
У цій статті wood.ua розповість про переваги деревних відходів у вигляді обапола, про те як його можна використовувати в будівництві і які з нього можна спорудити, виготовити вироби.
Переваги обапола
Як би і негарно звучить слово «обапіл», воно асоціюється з непривабливим горбатим, нерівним виглядом, неякісністю. Частка істини в цьому є, але разом з тим він зарекомендував себе як надійний і дешевий матеріал. При правильному його використанні можна отримати практичні конструкції, надійні будови і вироби цікавої форми. Головні переваги обапола наступні:
1. Натуральність.
2. Доступність.
3. Низька вартість.
4. Екологічність.
5. Простота експлуатації.
6. Довговічність.
Будівництво споруд
Горбиль, насамперед, є деревиною. Його успішно можна застосувати замість дошки або брусів в несучих конструкціях будівель, а також для обшивки.
Розглянемо детальніше при зведенні яких будівель і яким чином використовується обапіл:
• Каркасні будинки. При зведенні каркасних будинків з метою отримати серйозну економію на будівельних матеріалах використовують великий обапіл. Таке рішення не впливає на міцність і жорсткість будівлі. Зовнішній вид каркасного будинку також не постраждає, так як несучі елементи знаходяться під обшивкою.
• Теплиці. Не кожен може дозволити собі використовувати скло або сталевий профіль для каркасної будови. Для таких людей доступним матеріалом при зведенні теплиці є дошки і дерев'яні відходи, в тому числі обапіл. Якщо правильно підійти до визначення достатнього розміру, то конструкція по жорсткості і міцності нічим не поступиться конструкції з дощок і бруса.
• Сараї. Будівництво сараю аналогічно будівництва теплиці. Різниця полягає лише в прямому призначенні будови і кількості вікон.
• Гаражі. Порівняно з сараєм та теплицею, вимоги до гаражів набагато вище. Обапіл при будівництві даної конструкції згодиться тільки для того, щоб підбити стелю, зробити щитову обшивку, несучий каркас стін і настил покрівлі.
• Лазні. Для будівництва каркасної або щитової лазні краще використовувати обапіл з модрини, сосни, ялини. Своїми руками з цих деревних відходів цілком можливо спорудити банні лежаки, лавки, полиці.
Перерахований вище список будівель з використанням обапола далеко не повний. Зазначений матеріал цілком може згодитися для зведення садової душової кабіни, альтанки, літньої господарської прибудови, тимчасового навісу і багато ін.
Якщо хочете своїми руками побудувати садову альтанку з дерева, дізнатися все про тонкощі такого будівництва, про те, який буде потрібно матеріал і в якому місці її краще спорудити можна тут.
Огорожі з обапола
Будівництво – не єдина сфера застосування обапола. Його успішно можна використовувати в різноманітних огорожах. Види таких огорож перераховані нижче:
• Опалубки. Для огородження у вигляді опалубки обапіл застосовується для підпор, перемичок, виготовлення щитів.
• Загони для тварин. Головне завдання даної конструкції – бути кордоном, яку тварини не повинні перетинати. Створення такого огородження можливо з будь-якого обапола.
• Обгороджені грядки. Низька вартість обапола робить його хорошим варіантом, якщо потрібно відгородити грядки, а також підняти їх над грунтом. Іноді з нього роблять короб з подальшим наповненням землею і посадкою рослин.
• Ящики для дров і вугілля. Основним завданням даних огорож з обапола є зберігання палива. Вони можуть мати непривабливий вигляд, а можуть бути красивими і прикрашати собою деяку ділянку території. В обох випадках обапіл повинен бути ошкуреним.
• Паркани. Дуже просто можна зробити найдешевший паркан з деревини – загородження з обапола. Матеріал завжди є у продажу, його ціна просто символічна. Якщо підійти з усією відповідальністю, то паркан з такої деревини буде відрізнятися міцністю і красою.
Бруковані доріжки
Бруковані доріжки за допомогою великого обапола – дуже надійне покриття. Доріжка з такої деревини служить багато років, не вимагаючи ремонту. Не потрібно забувати про покриття деревини антисептичними засобами.
Також потрібна попередня підготовка матеріалу, яка полягає у видаленні кори з метою не допустити поселення шкідників, що значно збільшить термін служби деревини.
Бруковані доріжки обаполом мають ще одне достоїнство: їм легко своїми руками надати унікальну красу. Можна викласти малюнок, застосувавши спосіб чергування вузьких і широких дощок або застосувати іншу свою фантазію.
Переробка обапола у інші продукти
Не весь обапіл підходить для прямого використання, той, що залишається не задіяним, пускають на переробку в інші продукти. З нього можна зробити:
1. Кілки для грядок.
2. Деталі для тарних ящиків.
3. Дрова.
4. Добрива з тирси.
5. Тріска.
Якщо знадобився горбиль, його за низькою ціною можна придбати безпосередньо від виробника, оформивши покупку в нашому інтернет супермаркеті пиломатеріалів.
Цікаві статті
-
Система класифікації пиломатеріалів
Розділ: Будівництво14/10/20198794 переглядів 1 LikedЗ 2019 року в Україні почали діяти нові стандарти класифікації лісо- та пиломатеріалів, які ґрунтуються на...Read more
-
Доска для опалубки
Розділ: Будівництво01/03/20205640 переглядів 2 LikedОптимальный размер и выбор доски для опалубки. Практические советыRead more
-
Види будівельного бруса – вибираємо грамотно і ефективно
Розділ: Будівництво16/03/20203341 переглядів 0 LikedСучасний будівельний ринок – це величезний вибір матеріалів, пропозицій і технологій від провідних виробників....Read more
-
Обрізна дошка - вибираємо матеріал, орієнтуючись на властивості і характеристики
Розділ: Будівництво16/03/20204577 переглядів 0 LikedЧим більше розвивається сучасне будівництво, тим більш якісними характеристиками відрізняються представлені на ринку...Read more
-
Дерев'яні паркани: види, особливості, плюси і мінуси
Розділ: Будівництво24/03/202011307 переглядів 0 LikedДерев'яні паркани - це екологічність, натуральність і стильність. При бажанні, при наявності смаку у господаря...Read more
Коментарі