Ремонт, зображення, каталог запасних частин, вся інформація яка потрібна для ремонту бензопили Husqvarna 120 II
Дерев'яний сарай на дачі
На ділянці, де побудували житлове приміщення, ніяк не обійтися без господарських будівель. Навіть у великому багатокімнатному будинку не все можна зберігати або сховати, а якщо його площа маленька, додаткові будівлі господарського призначення точно необхідні.
Завжди знайдеться «шматочок» землі поруч з дачею, який придатний для госпбудівлі. Не обов'язково наймати бригаду будівельників, дерев'яний сарай на дачі цілком реально спорудити своїми силами, навіть якщо забудовник не має належного досвіду.
Для чого використовується дерев'яний сарай?
Призначення господарських будівель найрізноманітніше. У таких спорудах зручно зберігати господарський інвентар, щоб уникнути корозійного покриття. Дерев'яний сарай часто виконує функцію курника, приміщення для утримання невеликого розміру домашніх тварин або невеликої комори для зберігання вирощених на дачних грядках овочів і садових фруктів.
Кожен домовласник сам приймає рішення, для чого використовувати дерев'яний сарай. Він може стати альтернативою невеликої майстерні. Допускається в господарському блоці обладнання туалету, іноді його доповненням виступає банна кімната. Якщо хочете побудувати дерев'яну лазню, як окремо стоячу будівлю, тут можете ознайомитися з правилами будівництва лазні, з її плануванням, способами опалення.
Переваги деревини як матеріалу для сараю
Ті власники приватних ділянок, хто відчуває скрутне становище з фінансами, при будівництві господарських будівель зупиняють свій вибір на деревині. Пояснюється це доступністю пиломатеріалів з дерева і порівняно невеликим бюджетом будівництва при використанні в процесі деревини.
Економічно вигідний матеріал – дошка, виготовлена з сосни або ялини. Підходящим варіантом при зведенні каркаса і укладання перекриттів стане звичайний брус.
Переваги деревини охарактеризовані в нижчевикладеному списку:
1. Ціновий фактор – будівництво сараю з бруса і дощок обходиться в рази дешевше в порівнянні з іншими матеріалами.
2. Надійність – споруда відрізняється довговічністю при правильній експлуатації.
3. Простота будівництва – не маючи досвіду, людина зможе звести дерев'яний сарай приблизно за півмісяця.
4. Невелика вага будівлі, що дає можливість використовувати простий фундамент.
Є деякі недоліки деревини. Один з них – високе вологопоглинання з утворенням гнилі і ураження грибками, що потребує захисту з застосуванням антисептиків. Висновок один: вад деревини сильно значущих і неусувних немає, дерев'яний сарай на дачі найбільш популярний.
Види пиломатеріалів, які будуть потрібні в процесі будівництва
Звести сарай швидко і недорого можна з необрізної дошки, але споруда не буде мати приглядного виду. Більш красива будівля вийде, якщо використовувати в процесі будівництва обрізну дошку, вагонку, профільований брус.
Термін експлуатації будівлі можна продовжити років до 70, якщо будуть служити основою брус або колода. Оптимальним варіантом будівельного і оздоблювального матеріалу стане деревина сибірської модрини. Смоли, що містяться в її складі, стають перешкодою зараження грибковими захворюваннями, захищають від шкідливих комах, плісняви.
Після процесу виготовлення дошки залишається горбиль, який представляє собою розпилену стандартну колоду з однією рівною стороною, а іншою – округлою. Експлуатаційні якості його досить високі, а ціна досить низька. Обапіл також успішно використовується при будівництві не тільки господарських будівель, але і при зведенні житлових будинків, дач, банних комплексів.
Найчастіше при спорудженні дерев'яного сараю каркасного типу використовується дошка не обрізна, при цьому обшивка виконується дошкою внапуск.
Процес будівництва
Як і при будь-якому іншому будівництві, початком робіт зі зведення дерев'яного сараю є складання проекту, в якому вказуються всі потрібні розміри. Існують уже готові проекти, якими можна скористатися, іноді креслення виконують самостійно, виходячи з власних бажань і планів стосовно експлуатації майбутньої будівлі.
Основні моменти процесу будівництва наступні:
1. Підготовка фундаменту.
2. Зведення стін.
3. Облаштування даху.
4. Настил підлогового покриття.
5. Установка дверей.
6. Установка вікон.
7. Обшивка стін обробним матеріалом.
8. Покриття фарбою.
Де краще спорудити господарську споруду, від чого залежить вибір місця
Кожен господар дачної ділянки намагається звести у себе біля житлового будинку корисну споруду – дерев'яний сарай, а іноді і декілька. Господарський блок буде служити не один десяток років, значить, місце під його будівництво потрібно вибирати особливо ретельно.
Споруда не повинна псувати вигляд дачної території. Також потрібно розташувати сарай так, щоб його зручно було експлуатувати. Можна побудувати цей елемент ділянки за житловим будинком, чи в самому центрі двору, при цьому прикрасивши його, щоб вписався в загальний стиль подвір'я.
Вибір місця здебільшого залежить від виду сараю, його призначення. Найчастіше дачники приймають рішення побудувати сарай:
1. За житловим будинком, ховаючи його від цікавих сусідів за допомогою вертикального озеленення.
2. Поблизу будинку, якщо споруда призначена для господарських інструментів, велосипедів, щоб все необхідне вчасно виявилося під рукою.
3. На кордоні дачної ділянки, що значно економить площу землі.
Якщо в сараї плануєте утримувати сільськогосподарських тварин або птахів (кури, качки...), то сарай розташуйте на віддаленій ділянці двору, як мовиться, «на задвірках».
Неважливо, самі займетеся будівництвом сараю або скористаєтеся послугами фахівців, вам все-одно потрібно придбати будматеріали. Тут ви зможете придбати за порівняно низькими цінами дошку обрізну, стругану, брус та інші пиломатеріали високої якості. Можлива доставка по Україні нашим транспортом.
Коментарі